Często zadawane pytania 

Czy chiropraktyka jest bezpieczna?

1Krótka odpowiedź brzmi: tak. Zabiegi chiropraktyczne są jednymi z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia dolegliwości związanych z kręgosłupem i układem mięśnioszkieletowym. Według dotychczasowych badań, terapia i zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanego doktora chiropraktyki bardzo rzadko wiążą się z jakimikolwiek komplikacjami.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

2Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy dokładny wywiad, badanie ortopedyczne, neurologiczne i chiropraktyczne Pacjenta, oraz komputerowy skan sEMG kręgosłupa w celu ustalenia przyczyny problemu. Na podstawie zebranych informacji, możemy zalecić dodatkowe badania jak na przykład rentgen lub rezonans kręgosłupa. Kolejną częścią wizyty jest wyjaśnienie przyczyny problemu oraz pierwszy zabieg chiropraktyczny. Pacjentowi zostanie też przedstawiony indywidualny plan terapii oparty na wynikach badań i analizie każdego z Państwa problemu.

Jak długo trwa terapia?

3Długość terapii zależy od Państwa problemu i wyników przeprowadzonych badań, i może obejmować od kilku do kilkunastu wizyt. W naszym gabinecie na bieżąco śledzimy postępy Pacjenta tak aby indywidualny plan terapii był jak najbardziej efektywny. Niemniej jednak, chiropraktyka to nie tylko walka z bólem ale również profilaktyka dlatego wierzymy, że regularne zabiegi powinny być częścią zdrowego stylu życia każdego z nas.

Jak wygląda edukacja doktora chiropraktyki?

4Do uzyskania tytułu doktora chiropraktyki (D.C.) wymagane jest ukończenie minimum 5 letnich studiów na akredytowanym uniwersytecie lub w szkole. Dr Mateusz Nowacki D.C. ukończył 5 letnie studia na Uniwersytecie Murdocha w Australii, a następnie 2 letni podplomowy program Uniwersytetu Edynburskiego w leczeniu bólu. Zakres zagranicznych studiów chiropraktycznych zbliżony jest do studiów medycznych w zakresie anatomii czy fizjologii, w szczególności jednak koncentruje się na diagnozie, leczeniu i profilaktyce schorzeń układ mięśnioszkieletowego. W Polsce nie istnieje jeszcze szkoła chiropraktyki akredytowana przez Międzynarodowy Konsul Edukacji Chiropraktycznej (CCE-I) i wszyscy akredytowani doktorzy chiropraktyki posiadają zagraniczne kwalifikacje. Lista akredytowanych instytucji można znaleść na stronie http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_chiropractic_schools.

Ilu jest w Polsce wykwalifikowanych chiropraktyków z tytułem doktora?

5 W Polsce praktykuje obecnie siedmiu doktorów chiropraktyki z wykształceniem zagranicznym uzyskanym w akredytowanej przez Międzynarodowy Konsul Edukacji Chiropraktycznej placówce. Jednym z nich jest Dr Mateusz Nowacki D.C., a wszyscy są członkami Polskiego Towarzystwa Chiropraktyki (Polish Chiropractic Association) założonego w 2008 roku oraz Europejskiej Unii Chiropraktyki (ECU). Więcej  informacji na naszym blogu, a listę chiopraktyków w Polsce znajdziesz tutaj.

Czy chiropraktyka jest skuteczna?

6Przeczytaj opinie naszych pacjentów w dziale ’Referencje’ lub na naszym profilu http://www.znanylekarz.pl/mateusz-nowacki/terapeuta/wroclaw

Czy zabiegi są bolesne?

7Nie, w więszkości przypadków poprawnie wykonany zabieg terapii manualnej nie powinien być bolesny. Nasze metody nie opierają się na sile fizycznej lecz na precyzji, dlatego są bezpieczne niezależnie od wieku czy budowy pacjenta.

 

Newsletter

Uzyskaj dostęp do unikalnej wiedzy o zdrowiu.

Polub nas!