Bóle kręgosłupa w ciąży

W czasie ciąży w organizmie kobiety dochodzi do licznych zmian fizjologicznych i hormonalnych przygotowujących odpowiednie środowisko dla rozwijającego się dziecka. Zmiany takie jak zwiększona lordoza kręgosłupa lędźwiowego lub zmiana postawy, mogą doprowadzić do dysfunkcji stawów kręgosłupa powodujących np. bóle pleców czy nóg.

Celem zabiegów chiropraktycznych w czasie ciąży jest przywrócenie optymalnego balansu i ustawienia kręgosłupa takaby zarówno układ mięśnioszkieletowy jak i układ nerwowy funkcjonowały optymalnie. Połączenie zabiegów terapii manualnej z fizjoterapią lub masażem dają jeszcze lepsze rezultaty.

Czy chiropraktyka jest bezpieczna w czasie ciąży?

Tak, w większości przypadków nie ma przeciwskazań do terapii chiropraktycznej w czasie ciąży. Wykwalifikowani doktorzy chiropraktyki podczas studiów uczą się technik odpowiednich dla kobiet w ciąży, dzięki czemu zabiegi nie powodują ucisku na brzuch i są bezpieczne również dla płodu.

Potencjalne zalety chiropraktyki podczas ciąży:

  • - Utrzymanie zdrowej ciąży
  • - Zminimalizowanie nudności
  • - Ulga w bólach pleców, szyi i innych stawów jak również w bólach nóg
  • - Ułatwienie procesu i długości trwania porodu
  • - Korekcja postawy
  • - Redukcja napięcia mięśni

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w bólach pleców w czasie ciąży? Zadzwoń do nas pod numer 71 305 0109 i umów się na wizytę już teraz z chiropraktykiem lub fizjoterapeutką!

*Wskazówki na stronie mają charakter jedynie informacyjny i nie są poradą medyczną.

Newsletter

Uzyskaj dostęp do unikalnej wiedzy o zdrowiu.

Polub nas!